Puiduvalik

- okstega männipuit
- oksavaba männi valikpuit

Pinnaviimistlused

Lakk

Lakk annab puidu pinnale läbipaistva kaitsva kattekihi, säilitades puidu loomuliku välimuse. Lakitud pind on kergesti hooldatav igapäevaste pesuvahenditega. 

Peits

Peits toob esile puidu mustri ja erinevate toonidega on võimalik trepi viimistlus kokku sobitada muu sisustuse toonidega. Erinevalt katvast värvist jääb peitsimise puhul puidusüü värvitooni alt kumama. Peitsitud pindu saab lakkida või õlitada.  Õli

Ka õli jätab näha puidu mustri, kuid erinevalt lakist ei tekita ta pinnale kõva kihti vaid imendub sügavale puidu sisse. Õlitatud pindade kahjustusi on kergem parandada kui nt lakitud pindade puhul. Õlitatud pinna puhastamisel on soovitatav lisada niiske puhastuse veele lisaainet, vältida tuleks puhastamist väga suure veehulgaga. Meie kasutatav "OSMO" õli-vahad on segud õlidest ja vahadest. Pind jääb sile ja ka vetthülgav, sest toode jätab pinnale kristalliseerunud vahast kaitsekihi. Valikusse kuulub ka "OSMO" toonõli. 

Värv

Katva värviga pinna alt ei paista puidu muster nii hästi välja kui läbikumavate (peits, õli, lakk) viimistluste puhul. Värvitud pindu on kerge hooldada. Tihti on värvitud trepp ainuvõimalik muu sisustusega kokkusobiv viimistluslahendus.